Що таке молочниця: причини, симптоми та методи лікування

У давнину цю хворобу називали «розлучницею», бо через неї жінкам було не до любощів з їхніми коханими. Свербіж, печіння, неприємний запах «у тому самому» місці, сироподібні виділення… Йдеться про молочницю, або, науковою мовою, про вульвовагінальний кандидоз.

Звідки береться «розлучниця»?

Спричиняє цю хворобу умовно-патогенний дріжджоподібний гриб роду кандида (Candida albicans). Попри поширену думку, молочниця виникає не через зараження ним при статевому контакті, а внаслідок зниження захисних сил організму жінки.

У нормі невелика кількість кандид є в організмі кожної людини – на шкірі, слизових оболонках, в кишечнику, але до певного часу вони ніяк не проявляють свою шкідливу сутність. А ось за певних умов активізуються: починають інтенсивно розмножуватися, витісняючи нормальну мікрофлору, яка здала свої позиції, що й спричиняє неприємні симптоми. Достатньо пройти курс антибіотиків, розпочати прийом гормонального контрацептива або завагітніти – і процес пішов…

На виникнення молочниці впливає переважно ослаблення імунітету. Переохолодження, збій менструального циклу, сонячний опік на пляжі, алергія, затяжна застуда – всі подібні фактори погіршують природний захист організму, тому ризик появи молочниці зростає. Навіть наслідки стресу та важких переживань можуть стати спусковим гачком, який запускає це захворювання.

«Саме» не «пройде»

Майже кожна жінка хоч раз у житті відчула, що таке молочниця. Деякі роками безуспішно намагаються її позбутися, а вона повертається. Втім, багато хто вважає, що кандидоз належить до захворювань типу «саме пройде», як нежить.

Справді, хвороба може дещо відступати із зайнятих позицій на радість чоловіку та жінці. Однак лише тимчасово. Вона вміє таїтися і вичікувати… А потім повертатися – нелікована обов’язково так і зробить! Отже, шанси ледь не постійно мати «лямур а труа» будуть дедалі більші. Простіше кажучи, захворювання стане хронічним.

Щоб цього уникнути, варто відразу прогнати геть підступну «розлучницю» – розпочати використовувати вагінальні свічки Пімафуцин (натаміцин) на ніч. Якщо кандидоз з’явився вперше, достатньо трьох днів такого лікування. Пімафуцин вбиває грибки, звільняючи цим слизові оболонки піхви для корисних бактерій. Зазвичай симптоми слабшають вже вранці після його застосування напередодні ввечері (але це не означає, що можна перервати курс лікування!).

У разі повторного епізоду молочниці для надійності слід застосовувати свічки Пімафуцин протягом 6 днів – до повного зникнення симптомів і закріплення результату. Докладніше читайте про це в інструкції препарату.

А для чоловіків є крем…

Особливістю Пімафуцину є те, він вбиває гриби роду кандида та деякі інші, але при цьому не впливає на весь організм, бо не всмоктується у кров, а діє лише місцево. Тому цей антифунгальний (протигрибковий) препарат не має негативного впливу на печінку та інші внутрішні органи. Його можна застосовувати навіть під час вагітності та годування груддю! А крем Пімафуцин стане у пригоді чоловікам – для профілактики зараження кандидами та розвитку кандидозного баланопоститу (запалення статевого члена).

Відгуки на Пімафуцин від пацієнток переважно схвальні. Вони зауважують, що цей засіб – єдиний, який дозволено застосовувати жінкам при надії. Якщо ж хтось пише «мені не допомогло», то вочевидь не була діагностована саме молочниця. Річ у тім, що схожі симптоми властиві іншим гінекологічним захворюванням, зумовленим, наприклад, бактеріями, на які цей засіб не діє. Перш ніж писати негативні відгуки, слід пройти медичне обстеження і дотримуватися рекомендацій фахівців.

Ціна Пімафуцину помірна, він є в аптеках по всій Україні у формі свічок для жінок і крему для чоловіків. Тож кожне подружжя має шанси позбутися надокучливої «розлучниці» і відновити гармонію кохання!

Корисно знати