Пімафуцин для жінок при надії: чи можна використовувати Пімафуцин під час вагітності?

Жінки, які планують вагітність, дуже ретельно до неї готуються. Обстежуються у лікарів-гінекологів і лікуються, щоб бути здоровими на момент зачаття та під час виношування майбутньої дитини. І часто буває так, що за результатами обстежень все чудово, здоров’я – в ідеальному стані. Але згодом вже вагітна жінка відчуває, що у неї молочниця…

Причини і наслідки для дитини

Молочниця, або вагінальний кандидоз, має особливі причини у жінок при надії. Половина генів майбутньої дитини – чоловічі, тобто чужорідні для організму жінки. Її імунітет намагається «відторгнути» ембріон, але природою передбачено захисний механізм: змінюється гормональний баланс, зокрема зростає рівень прогестерону. Це потрібно для пригнічення імунітету і зменшення його реакції на майбутню дитину. Інший наслідок такого зниження імунітету – активізація кандидозної інфекції, яка завжди в невеликій кількості є в організмі. Крім того, під час вагітності в клітинах піхви посилюється накопичення глікогену (полісахарид, головне джерело для утворення глюкози), а ця речовина служить харчуванням для грибів роду кандида, тому вони надмірно розмножуються.

У вагітної молочниця проявляється так само, як і в інших жінок: виникають свербіж, печіння, набряк, подразнення в зоні статевих органів ,білі або жовтувато-білі сироподібні виділення з піхви з неприємним запахом. Ці симптоми зазвичай посилюються вночі та після інтимної близькості.

Наявність молочниці у вагітної може загрожувати здоров’ю майбутньої дитини, яка ризикує заразитися кандидозною інфекцією внутрішньоутробно або під час пологів. А оскільки імунітет малюка ще дуже слабкий, ймовірне грибкове ураження слизових оболонок (ротова порожнина, очі, статеві органи, кишечник) та шкіри.

Навіть якщо у жінки немає яскравих симптомів молочниці, але аналізи показують наявність інфекції, зростає небезпека для дитини. Крім того, ця інфекція у матері може стати причиною передчасних пологів та появи на світ недоношеного малюка.

Лікування молочниці

Щоб нічого подібного не трапилося, молочницю під час вагітності обов’язково треба лікувати. Гриби, що надмірно активізувалися, необхідно знищити для відновлення балансу мікроорганізмів жіночої інтимної зони. З цією метою застосовують різні протигрибкові (антифунгальні) препарати, але для вагітних не всі вони підходять. Наприклад, їм протипоказано застосовувати флуконазал, оскільки він може мати тератогенний вплив на плід (формування вроджених вад).

Звичайно, чим саме лікуватиме молочницю, скаже лікар-гінеколог. Проте, швидше за все, він призначить свічки Пімафуцин. Цей препарат має низку переваг: його активна речовина натаміцин практично не потрапляє у кровотік, тому зведена до мінімуму ймовірність небажаних реакцій,  а діє він швидше порівняно з ліками, які приймають внутрішньо, – сприяє усуненню симптомів та одужанню. Окрім свічок ще є крем Пімафуцин для усунення інфекції, навіть безсимптомної, у партнера вагітної жінки.

У всіх формах випуску цей препарат бореться лише зі збудниками молочниці, не впливаючи на корисні лактобактерії інтимної сфери та кишечника. Тому його можна використовувати на будь-яких термінах вагітності.

Відгуки позитивні

Важливо, що Пімафуцин має фунгіцидну дію, тобто знищує кандиди, на відміну від деяких інших препаратів, що мають фунгістатичні властивості (вони лише на якийсь час пригнічують гриби). В інструкції препарату зазначено, що у клінічній практиці не було зареєстровано випадків первинної стійкості (резистентності) до нього збудників молочниці.

Зазвичай тривалість використання свічок Пімафуцин при вагітності становить 6-9 днів – по одній на ніч. І відгуки про Пімафуцин науковців позитивні: вже на 2-3 день лікування стан покращується, а після його завершення всі симптоми молочниці минають у переважної більшості вагітних (94%)*. Ціна  Пімафуцину помірна і виважена, виробляється цей лікарський засіб в Італії.

Тож запам’ятайте: молочниці причину лікуй Пімафуцином! Особливо при вагітності!

* Тютюнник В.Л., Орджоникидзе Н.В. Вагинальный кандидоз и беременность // РМЖ, 2001, №19.

Корисно знати